Jak dobrać booster testosteronu

Jeśli wiesz, że poziom Twojego testosteronu nie jest zbyt wysoki, warto zorientować się, jak możesz go podnieść. Musisz wybrać legalnie dostępne środki, najlepiej postawić na najbardziej naturalne metody. Wpływają one pozytywnie na zdrowie człowieka. Warto zadać sobie pytanie: Jak dobrać boobster testosteronu? Z artykułu dowiesz się również, czego powinieneś unikać w czasie prawidłowej suplementacji.  

Obecnie metody poprawy testosteronu mogą być legalne lub nielegalne – co oznacza, że ​​nie są kupowane na receptę. Chociaż suplementy i pigułki są całkowicie legalne, niektórzy mężczyźni zamiast tego używają nielegalnych sterydów anabolicznych. Niestety, mają one różne szkodliwe dla zdrowia działanie, podczas gdy suplementy są zwykle całkowicie naturalne i nadal bardzo pomocne. W rzeczywistości suplementy testosteronu wspomogą przepływ krwi, pozwalając na mniejsze ryzyko chorób związanych z sercem.

 Od czego zacząć poszukiwania?

Zanim zaczniemy omawiać niektóre z korzyści stosowania suplementów w celu zwiększenia poziomu testosteronu, ważne jest, aby zrozumieć, jak działają. Kiedy lekarz przepisuje coś na niski poziom testosteronu, często jest to syntetyczna forma hormonu. Kiedy zostanie dostarczona do organizmu, może spowodować wiele różnych skutków ubocznych, niektóre z nich mogą być nawet gorsze niż brak testosteronu.

Jak dobrać booster testosteronu
Jak dobrać booster testosteronu

Nie dzieje się tak jednak w przypadku wielu boosterów testosteronu dostępnych na rynku. Zamiast być lekiem naśladującym testosteron, dostarczają go tyle, ile ciało potrzebuje, więc organizm sam zaczyna naturalnie produkować testosteron. W rezultacie można powrócić do normalnego poziomu bez niebezpiecznych lub niewygodnych efektów ubocznych.

Istnieje również wiele innych korzyści, które mogą zapewnić te suplementy. Oto kilka do rozważenia:

  • Zdrowe serca – jest to często pomijana korzyść zastosowania naturalnego suplementu w celu zwiększenia poziomu testosteronu. Według niektórych badań mężczyźni, którzy stosowali te naturalne metody leczenia, doświadczali poszerzenia swoich tętnic i zwiększonej zdolności do ćwiczeń. Wykazano nawet, że zmniejsza ryzyko ataku serca.
  • Więcej mięśni – zdrowy poziom testosteronu zwiększa naturalnie masę mięśniową, ale jednocześnie redukuje tkankę tłuszczową. Połączenie tych dwóch korzyści jest głównym powodem, dla którego wielu mężczyzn będzie używać jednego z suplementów.
  • Zwiększone libido – jednym z problemów z niskim poziomem testosteronu jest brak libido. Może to mieć wpływ na człowieka zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Kiedy poziom testosteronu zostanie podniesiony do normalnego poziomu, pomaga poprawić normalny popęd płciowy u mężczyzn.
  • Lepsza pamięć – według niektórych badań, więcej testosteronu poprawiło zdolności umysłowe u mężczyzn, w tym pamięć i przetwarzanie informacji. Ponadto istnieje duże prawdopodobieństwo, że testosteron może również pomóc w powstrzymaniu choroby Alzheimera.
  • Łamliwe kości – jednym z problemów, z którym wielu mężczyzn napotyka w miarę starzenia się, są kruche kości, zwane czasem osteoporozą. Ten problem może prowadzić do złamań stawu biodrowego, kręgowego i innych. Wykazano, że zwiększenie poziomu testosteronu pomaga wzmocnić kości w ciele. Jest to także korzyść, którą mogą cieszyć się kobiety.

Jak widać, istnieje wiele korzyści w zakresie podnoszenia poziomu testosteronu w sposób naturalny. Przyjmowanie właściwych suplementów jest kluczem do doświadczania tych korzyści, ale zajmie to trochę czasu. Kiedy program treningu, diety i suplementacji jest poprawnie przeprowadzony można uzyskać sporo pozytywnych efektów.

Jakich szukać składników / skuteczne dawki

Istnieją oczywiście różne sposoby naturalnego podnoszenia poziomu testosteronu. Są to dość proste metody: w tym ćwiczenia, zdrowa dieta i naturalne zioła. Mężczyźni, którzy mają niski poziom testosteronu, często szukają pokarmów, które zwiększają poziom testosteronu. Należą do nich ostrygi, kurczak, jajka, wołowina, czosnek, kapusta i brokuły. Spośród nich ostrygi zawierają cynk, kapusta – indol-3-karbinol, a czosnek – allicynę; wszystkie to dobrze znane boostery testosteronu.

Mężczyźni powinni wiedzieć, że chociaż nie ma ziół, które bezpośrednio podniosą poziom testosteronu, są jednak inne, sprawdzone i pewne, które w tym pomogą. Dwa z najbardziej popularnych ziół, które pośrednio, ale skutecznie tak działają to eurycoma longifolia i tribulus terrestris. Są one dostarczane w formie suplementów uzupełniających  i są dość popularne wśród kulturystów i zawodowych sportowców, którzy szukają legalnych opcji bez recepty.

Jak dobrać booster testosteronu
Jak dobrać booster testosteronu

Jeśli Tribulus podnosi naturalny poziom testosteronu, jego działanie wydaje się być zależne od dawki i od użytego surowca. Innymi słowy, dostarczanie aktywnej protodioscyny wydaje się skuteczne tylko w wąskim zakresie. Za mało lub za dużo i nie wydaje się dobrze działać. Upewnij się że otrzymujesz od 2,3 do 4,6 miligramów protodioscyny na kilogram masy ciała dziennie.

Znane boostery testosteronu

Poszukaj ekstraktu z Tribulus terrestris standaryzowanego do nie mniej niż 6% protodioscyny i od 40% do 45% sumy saponin. Najlepiej, żeby roślina, z której pochodzi dodatek, będzie pochodziła z Turcji, Macedonii lub Bułgarii.

Tribulus jest powszechnie łączony z innymi ziołowymi promotorami testosteronu, antyestrogenami, blokerami kortyzolu i tym podobnymi. Osobiście polecam to proste połączenie: Tribulus plus kwas DAA, Fosfatydyloseryne oraz witaminę D3. Świetną opcją jest ekstrakt z korzenia pokrzywy indyjskiej (Coleus forskohlii) zawierający 200 mg ekstraktu, co daje 20 mg forskoliny. Jeśli masz 35 lat lub więcej, dodaj 200 mg DHEA. Jasne, istnieje mnóstwo innych gadżetów na rynku, które możesz dodać. Niektóre z nich są bardzo fajne, a nowe ciągle wypływają na powierzchnię

Opcje boostera testosteronu są dostępne już od jakiegoś czasu, szczególnie dla profesjonalnych sportowców i kulturystów. Tego typu mężczyźni szczególnie poszukują konkretnych produktów, ponieważ wymagają szybkiego nagromadzenia masy mięśniowej. Oprócz zwiększania masy, dodany testosteron wspomaga wytrzymałość i siłę, co jest bardzo przydatne w przypadku intensywnego treningu lub gry.

Sposoby używania tych boosterów testosteronu przez sportowców były kontrowersyjne, ale to nie zmienia faktu, że duża liczba tych mężczyzn nadal je stosuje. Po prostu ci sportowcy czują, że potrzebują czegoś, co poprawi ich samopoczucie i pomoże im osiągać lepsze wyniki, podobnie jak człowiek, który chce tego, aby podnieść swoją sprawność seksualną.

Możesz znaleźć bostery testosteronu w różnych formach. Zasadniczo mogą to być głownie tabletki, ale też balsamy do stosowania miejscowego lub proszki. Testosteron jest wytwarzany przez komórki Leydiga w jądrach, a produkcja hormonu anabolicznego osiąga szczyt w okresie dojrzewania. To dlatego młodsi mężczyźni i chłopcy mają tendencję do zwiększania masy mięśniowej, tworzenia kości i libido. Testosteron jest zwykle produkowany do wczesnej dorosłości, co powoduje, że mężczyźni w wieku 20 lat mają najwięcej testosteronu.

Który suplement z testosteronem wybrać?

Starsi mężczyźni, a także inni, którzy w naturalny sposób produkują zbyt mało hormonu, mogą skorzystać z rodzaju boostera testosteronu wieloskładnikowego, który zwiększy energię, masę mięśniową i sprawność seksualną.

Najpewniejszym sposobem zapewnienia bezpieczeństwa boostera testosteronu jest stosowanie tylko naturalnych suplementów. Zazwyczaj są to boostery testosteronu bez żadnych sterydów, ale z pewnością mogą przynieść rezultaty, których szukasz. Naturalne boostery testosteronu poprawią Twoją beztłuszczową masę mięśniową, wytrzymałość, libido i rozwiążą problemy seksualne, takie jak zaburzenia erekcji.

Jak dobrać booster testosteronu
Jak dobrać booster testosteronu

Najważniejszą rzeczą, którą chcesz sprawdzić, gdy chcesz znaleźć i wybrać najlepszy wzmacniacz testosteronu na rynku, będą składniki. Idealnie, aby znaleźć i wybrać najlepszy wzmacniacz pod względem profilu składnika. W ten sposób będziesz w stanie uzyskać produkt, który jest wysokiej jakości i ma w sobie skuteczne składniki wzmacniające testosteron, które mogą stymulować działanie hormonu w organizmie. Niektóre z najlepszych składników do wyszukania to ekstrakt z kozieradki, kwas d-asparaginowy, Tribulus, cynk i witamina D.

Kolejnym kluczem do znalezienia najlepszych boosterów testosteronu na rynku byłoby znalezienie suplementów, które mają najlepsze recenzje. Gwarantują one, że otrzymujesz produkt, który okazał się skuteczny dla różnych osób. Możliwość znalezienia i wyboru preparatu, który sprawdził się w przypadku różnych osób, zwiększy prawdopodobieństwo, że otrzymasz najlepszy booster testosteronu. Chociaż wskaźnik sukcesu będzie się różnić w zależności od osoby, zazwyczaj będziesz miał o wiele większą szansę, znajdując i kupując taki, który ma wiele dobrych opinii.

Jakich składników się wystrzegać?

Należy pamiętać, że wielu producentów oferuje nielegalne opcje boostera testosteronu. Są to zwykle sterydy anaboliczne w wysokich dawkach i są dość niebezpieczne dla zdrowia. W cięższych przypadkach użycie tych nielegalnych dopalaczy może doprowadzić do śmierci. Kupując boster testosteronu, upewnij się, że produkt jest całkowicie legalny i bezpieczny.

Unikaj zastrzeżonych mieszanek

Chociaż może to brzmieć jak dobry materiał marketingowy, będziesz chciał całkowicie unikać produktów, które promują własną, autorską mieszankę. Zamiast znaleźć i wybrać taki, który oferuje zastrzeżone połączenie, będziesz chciał wybrać zestaw przypominający ten, który wymienia każdy pojedynczy składnik na liście składników produktu. Po znalezieniu produktu z tym wszystkim, będziesz mógł zaufać, że wzmacniacz składa się z wysokiej jakości składników i będziesz w stanie określić, czy w produkcie są wystarczające ilości wspomnianych składników, aby był skuteczny. Niektóre produkty ukrywają wypełniacze i inne nieefektywne składniki w mieszance, nie masz więc możliwości stwierdzenia, jaka część z nich zawiera skuteczne składniki.

Postępując zgodnie z wskazówkami powyżej, powinieneś być w stanie znaleźć najlepszy legalny, suplement poprawiający wydzielanie testosteronu na rynku, który jest wart zakupu. Powinieneś być w stanie powiedzieć, które produkty zawierają najlepsze składniki, aby podejmować lepsze decyzje dotyczące tego, który testosteron powinien być stosowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *