Dlaczego spada testosteron?

Wielu zadaje sobie pytanie: dlaczego spada testosteron? Warto poznać podstawowe przyczyny i dowiedzieć się jak temu zapobiegać. Zastanów się nad swoim stylem życia i poznaj sposoby na naturalne zwiększenie poziomu testosteronu. Ten hormon jest ważny również u kobiet, dlatego je również niepokoi jego za niski poziom. Na szczęście wiele jest preparatów zwiększających testosteron, opłaca się je znać.

Ostatnio dużo się ostatnio mówi o tym, co się dzieje z mężczyznami. Niektórzy uważają, że mężczyźni po prostu nie wyglądają tak męsko jak kiedyś. Kiedy porównują swoich dziadków z mężczyznami dzisiaj, ci drudzy po prostu wydają się im nie dorównywać

Główne powody spadków

Wiele teorii rzuca się w oczy, jeśli chodzi o przyczynę tego postrzeganego spadku w męskości – zmieniająca się ekonomia, wpływ mediów, feminizm – i wiele z tego to bzdura.
Ale w rzeczywistości istnieje jedna rzecz dotycząca męskości, którą możemy obiektywnie wskazać jako będącą w stanie spadkowym – poziomy testosteronu.
Większość z was zapewne wie, że wasze indywidualne poziomy testosteronu spadają wraz z wiekiem. Ale badania wykazały, że mężczyźni dzisiaj, w całej populacji, mają o około 20% mniej testosteronu niż mężczyźni w tym samym wieku, zaledwie dwie dekady temu. To ogromny spadek.

Co powoduje ten spadek? Rosnąca otyłość i palenie- to tak na początek. To ostatni, powodując niezliczoną ilość szkodliwych efektów zdrowotnych. Ale nawet kiedy te czynniki są brane pod uwagę, nie tłumaczą całego spadku. Stwierdzono, że toksyny środowiskowe również odgrywają dużą rolę, tak jak pogorszenie się jakości żywności. Wiele nowoczesnych artykułów gospodarstwa domowego i żywności zawiera substancje chemiczne, które podnoszą poziom estrogenu i zmniejszają ilość testosteronu. Właśnie ten naturalnie niewystępujący w naszym otoczeniu estrogen w różnych formach szybko i skutecznie obniża poziom testosteronu już nawet u młodych ludzi.

Dlaczego spada testosteron
Dlaczego spada testosteron

Jak dbać / uniknąć spadków

Ten spadek testosteronu w całym społeczeństwie ma negatywny wpływ nie tylko na zdrowie i dobre samopoczucie mężczyzn, ale prawdopodobnie wpłynie niekorzystnie również na przewagę tradycyjnego męskiego sposobu myślenia, działania i podejścia do pracy, biznesu lub sportu.
Nawet jeśli jesteś zdrowy i młody, to sam sobie możesz obniżyć niechcąco poziom testosteronu. Wielu mężczyzn, robi to prowadząc zły styl życia: jedzą śmieci, nie ćwiczą, mało śpią i są zestresowani. Oprócz kwestii zdrowotnych takich jak otyłość, wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca, które mają, ci mężczyźni obniżą poziom testosteronu już w młodości jeszcze bardziej poprzez takie postępowanie.

Niestety, zamiast dokonywać zmian stylu życia, które pozwoliłyby ich ciałom naturalnie tworzyć optymalny poziom testosteronu, coraz więcej mężczyzn prosi lekarzy o przepisanie drogich (i potencjalnie niebezpiecznych) terapii zastępczych testosteronem.

Najczęstsze błędy

Smutne jest to, że wielu lekarzy naciska ten sztuczny testosteron na swoich męskich pacjentów, zamiast zachęcać ich do utraty wagi, ćwiczeń i spania. Możesz podnieść poziom testosteronu w sposób naturalny, wprowadzając kilka prostych zmian w swoim stylu życia:
– poprawić dietę
– poprawić nawyki żywieniowe
– zadbać o wagę i sprawność fizyczną

Dieta i suplementy

Nie jesteś pewien, jakie pokarmy powinieneś jeść, aby w naturalny sposób zwiększyć poziom testosteronu?
To nie twoja wina. Wbrew pozorom informacji na temat odżywiania i jedzenia jest niezbyt wiele. Przez wiele lat badań nad produkcją testosteronu i pomagania tysiącom mężczyzn w naturalny sposób, aby podnosić ich testosteron, wskazano na kilka produktów, które pomogą zwiększyć jego poziom.Następujące trzy produkty zawierają minerały, witaminy i związki, które jak sprawdzono, zwiększają produkcję testosteronu u ludzi. Są polecane konsekwentnie przez dietetyków.

1) Rodzynki

Rodzynki są niesamowitym źródłem fruktozy, resweratrolu i boru.
Wykazano, że cukry proste, takie jak fruktoza, obniżają poziomy SHBG, co doskonale wpływa na poziom testosteronu. SHBG wiąże się z wolnym testosteronem, czyniąc go nieaktywnymw ciele i nie pozwala mu wiązać się z receptorami androgenowymi (ten proces wiązania wywołuje maskulinizujące działanie testosteronu, które chce każdy facet).Dlatego obniżenie poziomu SHBG w organizmie zwiększa biodostępność wolnego testosteronu.

Resweratrol, silny przeciwutleniacz występujący w rodzynkach, jest powiązany ze zwiększonym poziomem testosteronu i obniżonym poziomem estrogenu.
Wreszcie, rodzynki są wysokiej jakości źródłem boru, który został powiązany ze zwiększonym poziomem testosteronu w kilku badaniach naukowych.
Może być to przekąska, która wspomaga i zwiększa produkcję testosteronu w organizmie.

Dlaczego spada testosteron
Dlaczego spada testosteron

2) Surowe produkty z kakao

Wysokiej jakości, naturalne kakao, niepozbawiane tłuszczu jest świetnym naturalnym boosterem testosteronu. Nie tylko są pełne potężnych przeciwutleniaczy, ale zawierają także przyjazne dla jelit bakterie i enzymy wspomagające trawienie. Badania wykazały, że spożycie surowego kakao prowadzi do poprawy zdrowia układu krążenia, obniżenia ciśnienia krwi i poziomu glukozy we krwi.

Ale co sprawia, że surowe kakao jest korzystne dla poziomu testosteronu?
Zawiera kluczowe minerały, które są niezbędne do produkcji testosteronu. Należą do nich cynk, magnez, żelazo i mangan. Stosunek tłuszczu w surowych produktach z kakao jest również idealny do wspomagania produkcji testosteronu. Uwaga: upewnij się, że jest to produkt surowy, nieprzetwarzany, ponieważ zawiera wszystkie wyżej wymienione korzyści.

3) Ostrygi

Ostrygi są prawdziwym i już od dawna uznanym „jedzeniem dla facetów”. Zawierają mnóstwo ważnych minerałów i witamin, które są niezbędne w produkcji testosteronu. Obejmują one magnez, cynk, selen, miedź i witaminę D. Nie wspominając o tym, że są one równie źródłem wysokiej jakości białka i zawierają rzadkie aminokwasy, takie jak Kwas D-asparaginowy, który może zwiększać poziom testosteronu.

Problemy

Największe problemy z tymi produktami powoduje fakt, że:
1. Musiałbyś jeść regularnie spore ilości tych pokarmów, aby dotrzeć do klinicznie skutecznych dawek kluczowych minerałów i witamin, które jak wykazano, zwiększają poziom testosteronu u mężczyzn.
2. Możesz nie lubić tych pokarmów.
3. Koszt takich produktów
To bardzo utrudniło mi uzyskanie zalecanych dawek mikroskładników i witamin wyłącznie dzięki mojej diecie.
Warto więc pomyśleć o suplementacji cynkiem, magnezem, borem, antyoksydantami oraz resweratrolem.

Dlaczego spada testosteron
Dlaczego spada testosteron

Spadek testosteronu u kobiet

Wielu z was może pytać „dlaczego kobiety chcą naturalnej dawki testosteronu?”.
Cóż, możesz być zaskoczony tym, że niewielki wzrost poziomu testosteronu może poprawić ogólny stan zdrowia i jakość życia.
Dlaczego powinnaś dbać o testosteron? Testosteron to nie tylko hormon, który mężczyźni muszą wykorzystać, najlepiej w sali gimnastycznej i poza nią. Faktem jest, że kobiety potrzebują testosteronu do wspomagania funkcji mięśni, poziomu energii i apetytu seksualnego.

Jeśli masz zdrowy poziom naturalnego testosteronu, zyskasz na szczupłej i estetycznej masie mięśniowej, zwiększeniu mocy tlenowej i libido – poprawi to twój związek i pomoże wydobyć to, co najlepsze z twojej osobowości. I nie martw się, jeśli nie wstrzykujesz sobie sterydów, to nie zmienisz się w „babo-chłopa”. Naturalny booster testosteronu zapewni, że doświadczysz korzystnego wzrostu na poziomach fizjologicznych , bez konieczności terapii farmakologicznej.

Oto więcej korzyści zdrowego poziomu testosteronu u kobiet:

 • Zapobiega gromadzeniu się tłuszczu i przybieraniu na wadze
 • Utrzymuje zdrowe serce
 • Redukuje produkcję kortyzolu i działa jako hormon przeciw starzeniu
 • Poprawia Twoją kobiecą pewność siebie
 • Poprawia koncentrację, jasność umysłu i podejmowanie decyzji
 • Walczy z łagodną depresją i poprawia nastrój
 • Utrzymuje produkcję czerwonych krwinek
 • Zwiększa odporność
 • Reguluje cholesterol i cykle menstruacyjne

Podczas, gdy suplementy testosteronu brzmią jak coś, co każdy i kobieta i mężczyzna powinien wziąć, musisz wziąć pod uwagę takie rzeczy, jak składniki i stosunek wartości do ceny. Szybko wymienimy najlepsze składniki, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze suplementów dla Pań i Panów:

 • Witamina D3- Technicznie hormon syntetyzowany z promieni słonecznych, jest wypróbowany i przetestowany, jeśli chodzi o podnoszenie poziomu testosteronu. Optymalna dawka 3332 IU zapewni Ci korzyści, których szukasz.
 • Kwas D-asparaginowy – znany również jako DAA, reguluje syntezę testosteronu. Więc ma sens, że suplementacja może prowadzić do wyższych poziomów testosteronu także u kobiet. Badania udowodniły, że to działa i nie można z tym dyskutować.
 • Ekstrakt z nasion kozieradki – być może wcześniej nie słyszałeś o tym zielu, ale mogłeś go zjadać często w swoim curry. Zasadniczo, był używany od dziesięcioleci w tradycyjnej indyjskiej medycynie i gotowaniu, i okazało się bardzo skuteczne w podnoszeniu poziomu testosteronu i popędu seksualnego.

Można zakupić pojedyncze suplementy lub kupić produkt stymulujący testosteron wieloskładnikowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *