Jak cena wpływa na jakość spalaczy tłuszczu?

Jak cena wpływa na jakość spalaczy tłuszczu?

Jeśli pierwszy raz poszukujemy suplementu odpowiedniego dla siebie, kierujemy się różnymi czynnikami. Mogą być to opinie innych użytkowników, jeśli mamy podstawową wiedzę dotyczącą działania określonych komponentów, patrzymy na skład a czasem kierujemy się po prostu ceną. Zazwyczaj, gdy nie wiemy czym się kierować, wolimy więcej zapłacić, wierząc, że ta cena wiąże się z wyższą jakością dostępnego produktu. Tylko czy tak faktycznie jest? Przyjrzyjmy się spalaczom tłuszczu.

Cena spalaczy - czy jest wyznacznikiem jakości?
Cena spalaczy – czy jest wyznacznikiem jakości?

Skład a cena produktu

Kiedy na etykiecie widnieje bogaty skład, od razu można stwierdzić, że wysoka cena takiego złożonego produktu jest zrozumiała. Zdarza się jednak, że na etykiecie suplementu znajdują się „komponenty widmo”, czyli składniki, które w rezultacie, niczego nie wnoszą. Tego typu oszustwo doskonale działa na psychikę klientów, którzy nie wiedzą, na jakie składniki należy zwrócić uwagę. Widzą spalacz z bogatym składem oraz wysoką ceną i myślą, że to produkt z „wyższej półki”.

Z drugiej strony, może pojawić się suplement o wąskim lecz konkretnym składzie, którego wysoka cena będzie powodem oburzenia klientów. Taka reakcja jest również wyrazem braku znajomości na temat działania spalaczy. Tak naprawdę wystarczy kilka silnych składników, by spalacz tłuszczu działał bardzo skutecznie.
Kolejną kwestią odnoszącą się do faktycznej ceny za określoną ilość produktu, jest dawkowanie. Producenci niektórych spalaczy zalecają stosowanie jednej tabletki, podczas gdy w przypadku innego spalacza zalecana dawka to 3 kapsułki. Nie trudno się zatem domyślić, że opakowanie tego drugiego produktu będzie większe. Jeśli za wzrostem gramatury pójdzie w parze również wyższa cena, mamy do czynienia z kolejnym chwytem marketingowym. „Super wielka objętość” nie oznacza „super wielkiej wydajności”. Warto również pamiętać, że koszt transportu produktu, wpłynie na jego cenę. Polskie i unijne suplementy spalające tłuszcz, będą się różnić składem, skutecznością, jak i ceną od suplementów produkowanych w USA.

Spalacze tłuszczu do 50 zł

Wąskie składy

Cutting Edge USA Labs
Cutting Edge USA Labs – spalacz tłuszczu poniżej 50 zł

W takim zakresie cenowym, bez problemu znajdziemy produkty, które skutecznie pomogą zbijać zbędne kilogramy. Wśród nich możemy znaleźć między innymi spalacze opierające swoje działanie na L-karnitynie, która poprawia transport tłuszczu do mitochondrium komórkowego.  Doskonałym przykładem takiego suplementu jest L-carnitine complex od firmy TREC. Można tu znaleźć l- karnitynę, chrom a także witaminę B6. Podobny skład mają OSTROVIT L-Carnitine 1000 czy ACTIVLAB L-Carnitine + HCA . W tym ostatnim mamy dodany HCA , czyli kwas hydroksycytrynowy, który wspomaga działanie l-karnityny. Kolejnym podstawowym produktem monoskładnikowym jest SYNE z EXTRIFIT, zawierający czystą synefrynę, która jest legalnym następcą dawnej efedryny.

Rozbudowane składy

Produktem poniżej 50-u zł, na który również warto zwrócić uwagę, jest tym razem rozbudowany i dobry jakościowo LipoCore z Fitness Authority. W składzie znajdziemy tu zarówno kofeinę, ekstrakt z tamaryndowca malabarskiego (Garcinia cambogia), jak i ekstrakty z zielonej herbaty, z gorzkiej pomarańczy, oraz z grejpfruta. Poza tym mamy tutaj guaranę, l- karnitynę, pieprz kajeński oraz imbir. Zalecana porcja tego produktu to 3 do 5 tabletek dziennie.

Podobnym wieloskładnikowym spalaczem tłuszczu z tego przedziału cenowego, będzie ACTIVLAB Machine Man Burner. Poza składnikami podobnymi, jak w poprzednim suplemencie, mamy tu także taurynę, kwas Alfa Liponowy oraz środki diuretyczne, które przyspieszają proces utraty wody. Typowym produktem lipolitycznym z choliną i l- karnityną oraz kofeiną jest 4+ NUTRITION 3C Burn+. To prosty, ale skuteczny produkt. Innym lipolitycznym suplementem, tym razem bez kofeiny i bez stymulantów, jest Cutting Edge od USA LABS suplement. Tutaj znajdziemy również kilka diuretyków ziołowych i większość substancji pomagających skutecznie przetwarzać tłuszcz w organizmie.

Spalacze tłuszczu do 100 zł

IRON HORSE Burn Shape 2.0
IRON HORSE Burn Shape 2.0 – Spalacz tłuszczu poniżej 100 zł

Tutaj na początku warto wymienić produkty zawierające l- karnitynę w dobrze przyswajalnej formie płynnej. Są to z pewnością spalacze: Extryfit Carni 120000mg liquid oraz IRON HORSE L-Carnitine Liquid. Warto przypomnieć że l- karnityna najlepiej działa podana minimum 3 godziny przed treningiem lub ćwiczeniami cardio. Przysłowiowe 20 min przed treningiem niestety nie da oczekiwanych rezultatów. Należy także wspomnieć o produkcie Thermo Speed Hardcore firmy OLIMP. Jest on oparty na badaniu, które potwierdza, że dwa kluczowe składniki tego produktu, zielona herbata i kofeina, doskonale działają razem. Formułę tego spalacza uzupełnia ekstrakt z gorzkiej pomarańczy oraz guarana.

Bardzo podobny skład ma Xtreme Thyroburn od FITNESS AUTHORITY, który jest wzbogacony o kofeinę, zieloną herbatę, l-tyrozynę, cholinę, pieprz kajeński, jak również kwas hydroksycytrynowy. Kolejnym produktem z tego przedziału cenowego będzie Clenburexin firmy TREC. Tutaj w składzie pojawiają się: ekstrakt z zielonej herbaty, L-Tyrozyna, ekstrakt ostrokrzewu paragwajskiego, kofeina bezwodna, kwas pantenowy (D-pantotenian wapnia), ekstrakt z zielonej kawy (Caffea arabica), ekstrakt korzenia imbiru, ekstrakt pieprzu kajeńskiego, czy ekstrakt pieprzu czarnego. To już typowy i znany spalacz tłuszczu oparty na szeregu substancji termogennych. Produkt o bardzo zbliżonym składzie to IRIDIUM LABS Kimera.

Poniżej 100-u zł można kupić także starszy ale sprawdzony produkt Super Cuts 3 firmy UNIVERSAL, który jest pozbawiony stymulantów, co jest istotne dla osób, które nie mogą lub nie chcą ich stosować. W tym produkcie można znaleźć szereg substancji lipolitycznych, poprawiających wykorzystanie tłuszczu  oraz kilka ziołowych diuretyków. Innym bardzo klasycznym, ale skutecznym produktem jest OPTIMUM NUTRITION Thermo Cuts. Tutaj, poza typową „bazą ” kofeiny, guarany i zielonej herbaty, mamy N-acetylo L-karnityne HCI oraz ekstrakt z pieprzu Cayenne, a także niezbyt często spotykany w innych suplementach, ekstrakt z Wakame i Murraya koenigii. Świetnym produktem, zamykającym ten przedział cenowy jest IHS Burn Shape. Tutaj sprawdza się zarówno skład, jak i stężenia półproduktów. Można spotkać aż 600 mg ekstraktu z zielonej kawy i 200 mg ketonów z malin (tego sprawdzonego dodatku nie znajdziemy w wielu innych suplementach). Dodatkowo ten spalacz posiada zawiera yerba mate wraz z kofeiną, guaraną i pieprzem kajeńskim.

 

Spalacze tłuszczu powyżej 100 zł

DORIAN YATES Black Bombs
DORIAN YATES Black Bombs – spalacz tłuszczu powyżej 100 zł

Tutaj na pewno trzeba wymienić kolejną odsłonę Black Bombs DORIAN YATES. Suplement został dostosowany do nowych wymogów UE ale nadal jest bardzo skuteczny. Poza tradycyjnymi składnikami termogennymi, dodano tam ekstrakt roślinny z owocu Drzewa Kiełbasianego oraz ekstrakt z kakaowca. Dalej trzeba wymienić suplement, który od długiego czasu jest topowym produktem w kategorii termogennych suplementów w USA. Jest to Lipo 6 Black firmy NUTREX, który charakteryzuje się prostym ale bardzo dobranym składem. Poza kofeiną, można tu znaleźć kultową teakrynę, kwas foliowy oraz witaminy D i B12. Obecna w składzie jest również gorzka pomarańcza oraz pokrzywa indyjska.

Wysokim poziomem jakości i z podobną zasadą działania synergicznych składników aktywnych, charakteryzuje się suplement Redline Ultra Hardcore z VPX. Ten spalacz wywołuje szczególnie intensywną potliwość podczas treningów (potwierdzoną przez moich klientów) oraz  dodatki ograniczające apetyt. Następnym produktem wartym polecenia jest Animal Cuts od firmy UNIVERSAL.

Ogromna ilość substancji aktywnych nie mieści się w jednej tabletce, więc proponowana porcja to cała saszetka z kilkoma kapsułkami. Ten suplement jest prawdziwym gigantem, jeżeli chodzi o ilość i jakość użytych aktywnych składników. Warto się przyjrzeć także suplementowi Jetfuel T-300 od firmy GAT SPORT. W jego składzie znajduje się skuteczny i wydajny spalacz tłuszczu, połączony ze stymulatorem testosteronu. To bardzo ekonomiczne i trafne rozwiązanie, ponieważ poziom testosteronu u mężczyzn, stosujących ścisłą dietę, często spada.

Spalacze dla kobiet

4 SPORT NUTRITION Cut 4 Her+
4 SPORT NUTRITION Cut 4 Her+ – Spalacze dla kobiet

Są także spalacze skierowane stricte do kobiet. Dwa wyjątkowo polecane produkty kosztują ok. 100 zł. Mowa o Cut 4 Her +4 Nutrition, który cechuje się opatentowaną formułą łączącą Sinetrol, Yerba Mate, naturalne prekursory hormonu tarczycy, ekstrakt z zielonej herbaty, opatentowany wyciąg z oliwek a także dodatek oliwy. Z kolei kobiecym spalaczem o wyjątkowo bogatym składzie, na pewno jest 7 NUTRITION Jungle Girl Burner. Ten produkt wykazuje działanie termogenne, metaboliczne i stymulujące.

Ważne jest, aby suplement był dobrany do potrzeb trenującego. Osoba robiąca pierwszą redukcję z pewnością będzie zadowolona ze spalacza do 100 pln, natomiast Ci bardziej zaawansowani powinni sięgnąć po bogatszy w składzie spalacz z wyższej półki. Dodatkowo porcja l-karnityny powinna zagościć od początku redukcji w arsenale suplementów każdego trenującego. Także substancje lipolityczne (cholina, inozytol, lecytyna, chrom), powinny być podstawą stałej suplementacji na każdym etapie redukcji lub podczas diet tłuszczowych. Na zakończenie warto wspomnieć o kategorii suplementów jakimi są diuretyki. Używa się ich do wspomagania procesu utraty resztek wody i odsłonięcia mięśni. Takim godnym polecenia  ziołowym diuretykiem jest np. XPEL firmy MHP.

Ranking Spalaczy 2018
Ranking Spalaczy 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *